
ZANIM ZACZNIESZ - MIĘŚNIE EREKCYJNE
i WłAŚCIWEGO wykonywania TRENINGU "ANDROS"!!!
W poniższej pierwszej części wyjaśnione zostają ogólnie główne zasady programu (więcej szczegółów w dziale TRENING), następnie przedstawimy JAK ZLOKALIZOWAĆ I POPRAWNIE AKTYWOWAĆ MIĘŚNIE EREKCYJNE.
PRZYPOMINAMY O WŁAŚCIWEJ ROZGRZEWCE I ROZCIĄGNIĘCIU MIĘŚNI PRZED ROZPOCZĘCIEM ĆWICZEŃ
(min. 10 minut!)
Program "Andros" składa się zasadniczo z dwóch części – głównej/podstawowej (CORE)
oraz uzupełniającej (INTERVAL). Są to dwie, odrębne (ale nieodłączne jako całość) jednostki treningowe, nastepujące naprzemiennie po sobie. Szczegółowy opis ćwiczeń, ilości powtórzeń i inne wskazówki pokazujemy w dziale TRENING.
Celem części "CORE" jest bezpośrednia aktywacja i trening tzw. mięśni erekcyjnych (Erection-Muscles), natomiast zadaniem części "INTERVAL" jest uaktywnienie mięśni pośrednio biorących udział w akcie seksualnym i optymalne dokrwienie i zaopatrzenie w tlen strefy erekcyjnej.
NIEZBĘDNYM ELEMENTEM PROGRAMU "ANDROS" JEST LOKALIZACJA I UMIEJĘTNOŚĆ AKTYWACJI MIĘŚNI EREKCYJNYCH !!!
Wszystkie ćwiczenia programu CORE przebiegają z właściwą aktywacją mięśni erekcyjnych, co stanowi conditio sine qua non optymalnego i bezpiecznego treningu!
Projekt ANDROS skierowany jest do Mężczyzn i do Kobiet, ponieważ mięśnie "erekcyjne" występują również u kobiet.
Gdzie i jakie mięśnie
Aktywacja odpowiednich mięśni u kobiet i u mężczyzn definiuje się jako wyobrażenie sobie sytuacji przerywania oddawania moczu podczas mikcji (wtedy podczas aktywacji - trzymając palce na okolicy kroczowej między pochwą a odbytnicą - najlepiej można wyczuć te właśnie mięśnie).Poniżej przedstawiamy mięśnie potencji u kobiet i mięśnie erekcyjne, niezbędne w mechanizmie wzwodu u mężczyzn, a także kilka dodatkowych porad dla mężczyzn, jak jeszcze dokładniej zlokalizować interesującą nas "strefę erekcyjną".
"IC"-Mięsień
Mięsień potencji, niezbędny w mechanizmie wzwodu."IC"-Mięsień (M. ischiocavernosus) - mięsień kulszowo-jamisty
- od guza kulszowego i do błony białawej grzbietu prącia.
- napięcie powoduje "skrócenie" prącia przez "wciąganie" go do wewnątrz miednicy; podczas wzwodu kieruje (podnosi) członka w stronę pępka
- napięcie go utrudnia odpływ krwi żylnej z ciał jamistych podczas wzwodu

- "na żółwia" żółw wystawiający i chowający głowę do i z pancerza - wyobrazić sobie żołądź jako głowę żółwia i spróbować wciagać ją do wewnątrz miednicy (jak do pancerza),
- "semafor" - stanąć przed lustrem przodem i/lub bokiem, skoncentrować uwagę na okolicy kroczowej i próbować podnieść członka w kierunku brzucha.
"V"-Mięsień
Mięsień potencji, niezbędny w mechanizmie wzwodu.
- obejmuje opuszkę i nasadę prącia, rozpoczyna się w środku ścięgnistym krocza, tylnej części opuszki prącia oraz w zwieraczu zewnętrznym odbytu, a kończy obejmując ciało gąbczaste oraz ciała jamiste nasady prącia.
- napięcie powoduje skrócenie cewki moczowej i ściśnięcie podstawy prącia (blokuje odpływ krwi podczas wzwodu),
- odpowiada za właściwy wytrysk oraz za opróżnianie cewki moczowej podczas mikcji.

- wyobrazić sobie siebie podczas mikcji i spróbować przerywać oddawanie moczu, jednocześnie koncentrując się na odczuciu/lokalizacji okolicy kroczowej.
NIE NAPINAć POŚLADKÓW !!!
