HOME         » MENU» » Trening S6-PRIAPOS » Instrukcja wykonania ćwiczeń na atlasie S6-PRIAPOS
Projekt Andros

Instrukcja wykonania ćwiczeń na przyrządzie

S6-PRIAPOS

Przyrząd S6-PRIAPOS, jest to urządzenie do ćwiczeń z obciążeniem narządów ruchu, ze szczególnym wskazaniem na ćwiczenia terapeutyczne w inkontynencji i zaburzeniach erekcji.
Przyrząd S6-PRIAPOS przeznaczony jest do ćwiczeń dla osób, których waga nie przekracza 100 kg.

Przed rozpoczęciem ćwiczeń na przyrządzie S6-PRIAPOS, należy przeczytać wszystkie poniższe instrukcje korzystania z przyrządu, i zastosować te zalecenia podczas ćwiczeń. Szczególnie uważnie należy zapoznać się z informacjami, jak bezpiecznie korzystać z przyrządu, oraz jak bezpiecznie wykonywać ćwiczenia.
Jeżeli masz pytanie, które dotyczy obsługi przyrządu S6-PRIAPOS, skontaktuj się z nami na e-mail [email protected].

Po ustawieniu przyrządu w przeznaczonym do tego miejscu, należy przed przystąpieniem do ćwiczeń, zapoznać się dokładnie z najważniejszymi informacjami, jak należy ćwiczyć na przyrządzie S6-PRIAPOS.

Pomimo tego, że na przyrządzie S6-PRIAPOS można wykonać kilkadziesiąt różnych ćwiczeń, przyrząd S6-PRIAPOS jest bardzo prosty w obsłudze.
Każde ćwiczenie, które można wykonać na przyrządzie S6-PRIAPOS, przedstawione jest na stronie internetowej www.projectandros.com w postaci zdjęcia i filmu.

Zanim przystąpisz do wykonania danego ćwiczenia na przyrządzie S6-PRIAPOS, obejrzyj dokładnie na zdjęciu i filmie jak wykonać to ćwiczenie.

UWAGA!Każde ćwiczenie wykonuj według jego przeznaczenia – nie próbuj stosować innych technik ćwiczeń, niż przedstawione w instrukcji danego ćwiczenia na filmie.

description buttons
W ramce pod zdjęciem wybranego ćwiczenia, masz przyciski do przełączania kolejnych zdjęć z ćwiczeniami, lub możesz wpisać numer twojego ulubionego ćwiczenia.
Po wyświetleniu zdjęcia ćwiczenia, klikając na przycisk movie on YOUTUBE, możesz zobaczyć to ćwiczenie na bardzo dobrej jakości filmie.

description muscle instructionPod ramką z przyciskami do przełączania kolejnych zdjęć i filmu z ćwiczeniami masz informację:
1. O instrukcji wykonania danego ćwiczenia. W tym opisie znajdziesz informację, jakie mięśnie biorą udział przy wykonywaniu tego ćwiczenia, oraz jakie akcesoria musisz użyć do wykonania tego ćwiczenia. Bardzo szczegółowo niektóre ćwiczenia, zostały przedstawione na filmach instruktażowych ustawienia przyrządu S6-PRIAPOS do wykonania różnych ćwiczeń.
2. Pod oknem wyświetlającym zdjęcia i filmy, masz przycisk do wejścia na stronę, gdzie przedstawiony jest układ mięśniowy. Tam możesz wybrać grupę mięśni, i przypisane do nich ćwiczenia, które można wykonać na przyrządzie S6-PRIAPOS.
Te informacje dają nam niezbędną wiedzę, w jaki sposób ustawiać maszynę do wybranych ćwiczeń, oraz jak w bezpieczny sposób wykonywać ćwiczenia na przyrządzie S6-PRIAPOS

Do wykonania wybranego ćwiczenia ustal na dźwigni obciążenia A takie obciążenie, które pozwoli ci wykonać zaplanowaną ilość serii, i powtórzeń w serii danego ćwiczenia. Obciążenia do ćwiczeń dobieraj o takiej wielkości, aby móc wykonać bez nadmiernego wysiłku zaplanowaną ilość ćwiczeń. Nadmierne obciążenie może być przyczyną groźnej kontuzji.

- Obciążenie do ćwiczeń w przyrządzie S6-PRIAPOS nigdy nie dotyka podłoża - wisi cały czas zawieszone w powietrzu na 2 linkach stalowych. Dzięki temu rozwiązaniu przyrząd S6-PRIAPOS pracuje podczas ćwiczeń bezgłośnie.


- Wielkość oporu z jaką chcesz ćwiczyć, ustala się za pomocą suwaka A1 na dźwigni obciążenia A.
Zbliżając suwak A1 do osi obrotu dźwigni zmniejszamy obciążenie, oddalając od osi obrotu zwiększamy obciążenie.
Wielkość obciążenia z którym ćwiczymy, odczytujemy ze skali obciążenia S.



Ponadto, mając ustalone położenie suwaka A1 na dźwigni A przez śrubę dźwigni A2, możemy dodatkowo za pomocą dźwigni B:
1. Zwiększyć lub zmniejszyć obciążenie, z którym rozpoczniemy dane ćwiczenie
Dobrym przykładem jak to działa, jest ćwiczenie P-47. W tym ćwiczeniu, jeżeli podłączymy do dźwigni B linki (za pomocą których przekazywane jest obciążenie na ramiona z którymi ćwiczymy) z uniesionym już obciążeniem, to początek ruchu przy wykonywaniu ćwiczenia P-47 będzie z większym obciążeniem, niż gdybyśmy tego nie zrobili.
Można to zobaczyć bardzo czytelnie na filmie P-47-I.


Tą zasadę wstępnego napięcia dźwigni B można zastosować do bardzo wielu ćwiczeń.
2. Zwiększyć lub zmniejszyć zakres ruchu z obciążeniem przy wykonywaniu danego ćwiczenia.
Dobrym przykładem jak to działa, jest ćwiczenie P-3. W tym ćwiczeniu, jeżeli dźwignię z osadzonym w niej wałkiem do wykonania ćwiczenia opuścimy niżej, to ćwiczenie będzie miało większy zakres ruchu z obciążeniem. I odwrotnie, jeżeli podniesiemy wałek, to zakres ruchu z obciążeniem w tym ćwiczeniu będzie mniejszy, i ćwiczenie będzie łatwiejsze do wykonania.
Można to zobaczyć bardzo czytelnie na filmie P-3-I.


Tą zasadę zmniejszania lub zwiększania zakresu ruchu dźwigni B można zastosować do bardzo wielu ćwiczeń.
W ten sposób, mamy dodatkową możliwość regulacji trudności wykonania danego ćwiczenia – przez zmianę obciążenia na początku ćwiczenia i zmianę zakresu ruchu z obciążeniem.
Podczas ćwiczenia należy wykonywać ruch z obciążeniem w sposób płynny.
Nigdy nie należy puszczać dźwigni do ćwiczeń będącej pod obciążeniem.

UWAGA!Podczas wykonywania ćwiczeń, nigdy nie rozłączaj w czasie ćwiczeń dźwigni obciążenia, i dźwigni z którą ćwiczysz. Grozi to kontuzją i uszkodzeniem maszyny.

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia przyrządu S6-PRIAPOS jest dźwignia B. W dźwigni B znajduje się wiele gniazd, w których osadza się akcesoriów do ćwiczeń.
Pozwala to na wykonanie bardzo wielu różnych ćwiczeń, oraz dopasowanie ustawienia przyrządu do wzrostu osoby ćwiczącej.
Należy jednak wiedzieć, że im dany element do ćwiczeń osadzony jest bliżej osi obrotu dźwigni B, tym stawia większy opór przy ćwiczeniu.




Niektóre przyrządy biorące udział w ćwiczeniach (np. wałek lub uchwyty do ćwiczeń), powinny być dobrze osadzone w gniazdach dźwigni do ćwiczeń, lub gniazdach korpusu przyrządu. Posiadają one zapadkę, która samoczynnie blokuje dany przyrząd do ćwiczeń, przed wysunięciem się z gniazda, w którym jest osadzony.

Wyjęcie z gniazda elementu do ćwiczeń wykonuje się w ten sposób, iż zapadkę, która blokuje dany element do ćwiczeń przed wysunięciem z gniazda, chwyta się palcami, i naprowadza na środek otworu gniazda. Wtedy dopiero można wysunąć dany element do ćwiczeń z gniazda w którym był osadzony, i zabezpieczony zapadką przed wysunięciem z gniazda.



UWAGA!Podczas ćwiczeń stosuj prawidłową technikę oddychania - wciągaj powietrze przy pasywnej fazie ruchu, wypuszczaj powietrze przy aktywnej fazie ruchu.

Te informacje dają nam niezbędną wiedzę, w jaki sposób ustawiać maszynę do wybranych ćwiczeń, oraz jak w bezpieczny sposób wykonywać ćwiczenia na przyrządzie S6-PRIAPOS.

Przyrząd S6-PRIAPOS dają możliwość wykonania kilkudziesięciu wartościowych ćwiczeń, ale jednocześnie wymaga poświęcenia nieco czasu, aby zapoznać się, w jaki sposób ustawić maszynę do ćwiczeń. Wiedza ta nie musi być pozyskana od razu dla wszystkich ćwiczeń, ale systematycznie dla ćwiczeń, które chcemy wykonać. Firma Szultka Sport & Fitness Equipment, która szczyci się tym, że produkuje najlepsze na świecie wielofunkcyjne maszyny do treningu z obciążeniem, jest w stanie udzielić szybkiej pomocy w postaci zdjęć i filmu instruktażowego do każdego ćwiczenia, jakie można wykonać na przyrządzie S6-PRIAPOS.

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, co do ustawienia siłowni, aby wykonać dane ćwiczenie, skontaktuj się z Szultka Sport & Fitness Equipment, skąd otrzymasz szybką odpowiedź na twoje pytanie.

Szultka Sport & Fitness Equipment A.S. Szultka S.C.
ul. Derdowskiego 5, 89-632 Brusy, Polska
www.projectandros.com
[email protected]

Projekt Andros