Projekt Andros

Inkontynencja / Nietrzymanie moczu

FAQ
1. Skąd pomysł, żeby problemy nietrzymania moczu leczyć specjalną gimnastyką?
Idea leczenia nietrzymania moczu poprzez specjalną gimnastykę ma dość długą tradycję. Pionierem był amerykański lekarz Arnold Kegel, który już w latach 50-tych ubiegłego wieku opracował podstawy fizjologiczne i rolę mięśni miednicy w trzymaniu moczu. Do dnia dzisiejszego w wielu klinikach na świecie, stosuje się specjalną gimnastykę mającą wzmocnić właśnie mięśnie dna miednicy (mięśnie Kegla).

2. Czy ćwiczenia PROJEKTU ANDROS mogą być pomocne w leczeniu i zapobieganiu nietrzymaniu moczu? Czy dotyczy to zarówno mężczyzn jak i kobiet?
Tak, jak najbardziej! Ćwiczenia PROJEKTU ANDROS wycelowane są właśnie głównie w rejon mięśni dna miednicy (Kegla). Nowość programu polega na tym, iż trening wykonywany jest przy użyciu specjalistycznego profesjonalnego sprzętu siłowego i na dodatkowej aktywacji mięśni odpowiadających za erekcję. Ćwiczenia PROJEKTU ANDROS przeznaczone są dla Kobiet i Mężczyzn!

3. Kto powinien określić sposób leczenia moich problemów z inkontynencją / nietrzymaniem moczu?
Diagnostyka problemów nietrzymania moczu bywa skomplikowana. Dlatego każde nietrzymanie moczu powinno być skonsultowane z lekarzem urologiem. Najczęstszą formą inkontynencji jest nietrzymanie moczu tzw. wysiłkowe. W tym rodzaju inkontynencji PROJEKT ANDROS jest jak najbardziej wskazany. Poza tym PROJEKT ANDROS jest wskazany dla każdego w celu zapobiegania nietrzymania moczu.

4. Czy PROJEKT ANDROS jest lepszy w leczeniu nietrzymania moczu niż operacja lub leczenie farmakologiczne?
Ćwiczenia mięśni dna miednicy (a więc także PROJEKT ANDROS) są ZAWSZE wskazane w ZAPOBIEGANIU nietrzymaniu moczu / inkontynencji, ZAWSZE stanowią pierwszy krok w terapii wysiłkowego nietrzymania moczu I° i II° oraz ZAWSZE powinny być polecane jako pierwszy krok w problemach inkontynecji zanim podejmie się inwazyjną metodę leczenia (operacja). Ćwiczenia mięśni dna miednicy stanowią także doskonałe uzupełnienie leczenia farmakologicznego, jeśli to ostatnie jest wskazane.

5. W jak szybkim czasie, od rozpoczęcia wykonywania ćwiczeń PROJEKTU ANDROS, mogę spodziewać się poprawy w nietrzymaniu moczu?
Właściwe wykonywanie ćwiczeń PROJEKTU ANDROS, w przypadku wysiłkowego nietrzymania moczu lub nietrzymania moczu "z parcia", powinno przynieść pozytywne skutki po około średnio 3 miesiącach od rozpoczęcia treningu. Czas ten jest jednak zależny od wielu czynników i może się wahać od kilku (!) tygodni do kilkunastu miesięcy.

6. Jakie znaczenie dla pozytywnych rezultatów ma regularność treningu?
Bardzo duże. PROJEKT ANDROS skonstruowany jest jednak w taki sposób, aby trening mięśni dna miednicy (Kegla) nie był zbyt ciężki i intensywny. Znamy przypadki, że już po około 2-3 miesiącach od rozpoczęcia treningu, możliwe jest przejście w tak zwaną fazę stabilizacyjną, w której częstotliwość treningu wynosi 2 razy w tygodniu.

7. Czy oprócz pozytywnych efektów ćwiczeń PROJEKTU ANDROS w tematyce erekcji i nietrzymania moczu, mogę spodziewać się także innych pozytywnych efektów dla zdrowia?
Tak, tak i jeszcze raz TAK! Dodatkowym ważnym elementem PROJEKTU ANDROS jest jego pozytywny wpływ na cały organizm naszego ciała. Wynika to nie tylko z wszechstronności programu, ale także z multifunkcjonalności unikalnego sprzętu PROJEKTU ANDROS, na którym można wykonywać ponad… 100 różnych ćwiczeń. Obszerną odpowiedź na zadane pytanie znajdziecie w dziale Dlaczego warto ćwiczyć oraz Korzyści.

8. Czy ćwiczenia PROJEKTU ANDROS są dla mnie bezpieczne?
Tak, jak najbardziej. Odsyłamy do zakładki TRENING, gdzie temat ten jest dokładnie opisany. Należy dodać, że oprócz ogólnych zasad bezpiecznego wykonywania ćwiczeń fizycznych, wszyscy Ci, którzy chcą wykonywać ćwiczenia PROJEKTU ANDROS w celach leczniczych, powinni najpierw skonsultować się z lekarzem.

9. Jak utrzymać na długo efekt PROJEKTU ANDROS?
To proste – ćwiczyć do końca życia! Temu służy właśnie faza stabilizacyjna, w której wykonujemy ćwiczenia po to, aby "przypomnieć" mięśniom trening. Jest to swojego rodzaju czynnik utrzymujący stan osiągnięty, a jednoczenie gwarantujący możliwość rozpoczęcia normalnego treningu w każdym momencie. W fazie stabilizacyjnej jesteśmy na tzw. "stand by"...

10. Mam problem nietrzymania moczu. Gdzie mam się zgłosić w sprawie konsultacji, czy mogę wykonywać ćwiczenia PROJEKTU ANDROS?
Pierwszym adresem powinien być lekarz urolog. Istnieje także możliwość konsultacji z twórcami Projektu Andros.

Projekt Andros